Organizacja wesela w plenerze, na co zwrócić uwagę?

Organizacja wesela w plenerze zyskuje coraz większą popularność. Obecność na świeżym powietrzu czy widok wyjątkowych krajobrazów sprzyja dobrej zabawie i jednocześnie wpływa na dobre samopoczucie. Wesele w plenerze jest też atrakcyjną scenerią zdjęciową. Takie rozwiązanie ma wiele atutów, ale budzi też szereg wątpliwości. Dokładna analiza korzyści i obaw pomaga rozsądnie zaplanować i przewidzieć możliwe scenariusze wydarzeń. Na jakie podstawowe zagadnienia warto zwrócić uwagę przez rozpoczęciem organizacji wesela plenerowego?

Niespodzianki pogodowe

Podczas organizacji przyjęcia w plenerze duże znaczenie ma uwzględnienie nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Rezerwacja daty i miejsca, w którym odbędzie się uroczystość, następuje zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Nie jest więc możliwe prognozowanie dokładnych warunków atmosferycznych, jakie wystąpią w dniu ślubu. W tym celu potrzebne jest przygotowanie odpowiednich rozwiązań na wypadek deszczu, wiatru czy chłodu. Pewnym pomysłem jest zastosowanie odpowiedniego zadaszenia, np. w postaci specjalnego namiotu.

Ważne jest również opracowanie awaryjnego scenariusza wesela w przypadku szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dobrze, jeśli obiekt posiada salę, która może być alternatywą dla wesela w plenerze. W tym celu warto zawrzeć szczegółową umowę z organizatorem przyjęcia weselnego, dokładnie omawiającą warunki powodujące zmianę lokalizacji oraz przebieg takiej zamiany. Decyzję o rezygnacji z pleneru najlepiej podjąć odpowiednio wcześniej, tak by spokojnie przygotować miejsca dla gości wewnątrz budynku zamiast na zewnątrz.

Odpowiednia lokalizacja

Istotnym aspektem plenerowego wesela jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Miejsce powinno znajdować się w rozsądnej odległości od zaplecza gastronomicznego oraz niezbędnej infrastruktury. Ważnym aspektem wesela plenerowego są atrakcyjne widoki krajobrazowe czy inne atuty przyrodnicze. Usytuowanie terenu powinno również sprzyjać wymaganiom organizacyjnym wesela. Lokalizacja poza miastem i zabudowaniami ograniczy możliwy hałas. Dużym atutem lokalizacji może być ciekawa oferta plenerowa dla dzieci. Przestrzeń zewnętrzna stwarza też różne możliwości uatrakcyjnienia przebiegu wesela. Zazwyczaj możliwe jest skorzystanie z bardzo różnych atrakcji plenerowych, np. grilla, aktywności sportowych czy spacerów.

Inne aspekty plenerowe

Najważniejszą kwestią jest zawsze zadbanie o bezpieczeństwo gości. W tym celu trzeba zachować choćby odpowiednią odległość od wody, zwłaszcza ze względu na dzieci. Kolejną sprawą jest zwrócenie uwagi na kwestię owadów. Dobrze, by plener nie był usytuowany w pobliżu terenów leśnych. Warto pomyśleć o możliwych zabezpieczeniach w tym względzie. W przypadku imprezy odbywającej się wieczorem i w nocy trzeba również zadbać o odpowiednie oświetlenie terenu. W niektórych przypadkach ważna będzie również możliwość zorganizowania w pobliżu ślubu plenerowego. Warto wówczas dokładnie poznać podstawowe przepisy dotyczące takich rozwiązań i wyboru właściwego miejsca.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.